خدمات عدل گستر 

از بزرگترین دغدغه های کارفرمایان و صاحبین مشاغل پیشگیری از اختلافات کارگری و کارفرمایی با تکیه بر اجرای صحیح و اصولی قوانین کار و تامین اجتماعی در محیط کار هست تا ضمن ایجاد آرامش در کار بتوانند بیشترین بهره وری را از شغل خود داشته باشند.
در راستای نیل به این مهم موسسه عدل گستر با همکاری کادری مجرب متشکل از مشاوران حقوقی و کارشناسان حاذق روابط کار و تامین اجتماعی آماده ی ارائه خدمات می باشد.

تنظیم انواع قرارداد کار

ایجاد سیستم مدیریت منابع انسانی

تسویه حساب قانونی با کارگر

آموزش قانون کار

اطمینان خاطر و احساس آرامش در کار را با ما تجربه کنید

 موسسه عـدل گستر 
با استفاده از سامانه هوشمند عدل گستر
سرعت و دقت را به مجموعه خود اضافه کنید.

سامانه هوشمند عدل گستر عمده نیاز های شما در زمینه روابط کار را مرتفع کرده و رابطه کاربری شما با موسسه خواهد بود

روش استفاده از سامانه عدل گستر؟

روند کار ما بسیار ساده است ، شما میتوانید قبل از استفاده از خدمات ما و استفاده از سامانه عدل گستر با کارشناسان ما مشورت کنید

1

مشاوره اولیه

پر کردن فرم مشاوره
2

انتخاب خدمات

انتخاب خدمات مورد نیاز
3

ارسال اطلاعات

ارسال مشخصات کارگر و کارفرما
4

دریافت خدمات

دریافت قرارداد ، فیش حقوقی و….
سوالات متداول کاربران

در صورتی که پاسخ سوال خود را دریافت نکردید، صفحه سوالات متداول را مشاهده نمایید.

قرارداد کار چیست؟

در واقع قرارداد کار یک برگه مکتوب از توافق طرفین (کارفرما و کارگر) در مورد شیوه اجرای کار و پرداخت حقوق و دستمزد است، که به امضای طرفین رسیده است.باید گفت که قرارداد کار مهمترین سند اعتماد و اطمینان برای کارگر، کارمند و کارفرما در جهت به انجام رسیدن و پیشبرد کار است. و کافرمایان باید توجه داشته باشند که با وجود قرار داد کاری مشخص، می شود مطمئن بود که نیروی کار با انگیزه بیشتر بر انجام وظیفه اش تمرکز می کند.

عقد قرارداد کاری کاملا به نفع دو طرف قرارداد بوده و تجربه نشان می دهد، عدم استفاده از قرارداد کاری می تواند مشکلات بسیاری را برای دو طرف یا یکی از طرفین به دنبال داشته باشد.

تسویه حساب با کارگر

نحوه قطع همکاری و پایان فعالیت هر فرد جزئیاتی دارد که هم نیروی کار و هم کارفرما باید از آن اطلاع کافی داشته باشند. به انجام برخی اقدامات برای پایان همکاری سازمان با نیروی کار، اصطلاحا تسویه حساب با کارگر می‌گویند.

تسویه حساب با پرسنل در واقع یعنی اتمام قراردادی که بین کارگر و کارفرما قبلا منعقد شده است. در تسویه حساب، کارفرما باید تمام حق و حقوق کارگر را بپردازد تا دیگر هیچ تعهدی بر او باقی نماند.

همانطور که می‌دانید بسیاری از تسویه حساب‌ها به روش صحیح صورت نمی‌گیرد و روزانه شاهد شکایت کارگر و کارفرما از یکدیگر هستیم.

تسویه حساب کارگر با کارفرما یکی از فرایندهای مهم حوزه روابط کار بوده که هر کارفرمایی باید به نکات مهم آن توجه کند تا در آینده دچار مشکل نشود.

بیمه اجباری چیست؟

تمام کسانی که در پی عقد یک قرارداد کار با کارفرما، کار خود را بر اساس دستور و درخواست کارفرما آغاز می‌کنند، تحت پوشش قانون کار بوده و باید تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند؛ این بیمه به‌عنوان بیمه اجباری شناخته می‌شود. سازمان تامین اجتماعی یک سازمان ارائه بیمه همگانی بوده و انواع تسهیلات حمایتی در حالت‌های مختلف هم‌چون بازنشستگی، نیازهای درمانی، بیکاری، حوادث و یا انواع شرایط خاص هم‌چون بارداری و از کارافتادگی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نحوه محاسبه حقوق و مزایای کارگران

حقوق و مزایای کارگران در قانون کار با عنوان حق السعی کارگران عنوان شده است. و شامل مزد یا حقوق ، کمک عائله مندی ، هزینه های مسکن ، خوار و بار ، ایاب و ذهاب و… میشود.

ساعت کار

ساعت کار مدت زمانی است که کارگر نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می دهد و در قبال آن مزد ومزایای قانونی را دریافت می نمایند. اگر در این جمله دقت گردد مزد و مزایا با کار و زمان متناسب دیده شده است. ساعات کار روزانه، هفتگی و ماهانه کارگران چه اندازه باید باشد و حداقل و حداکثر آن چقدر باید باشد یکی از سوالات متداول است و همیشه اختلاف نظر نیز در ارتباط با آن ها وجود داشته است.
ساعات کار هفتگی افراد نباید کمتر از ۴۴ ساعت در هفته باشد. از آنجایی که هر هفته دارای هفت روز بوده و شش روز آن کاری می‌باشد، پس با تقسیم عدد ۴۴ به شش روز کاری به عدد ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه کار در روز می‌رسیم.