صفحه نخست

درباره ما

اداره کار

تامین اجتماعی

ثبت شرکت

ایزو

قوانین و مقررات

وبلاگ

پرسش و پاسخ

تماس با ما

١- من سابقه پرداخت ١٧سال و ٢٨٠روز بیمه را دارم و الان ٦٠ساله هستم آیا راهی وجود دارد که من بصورت یکجا با پرداخت وجه سابقه خود را به ٢٠سال افزایش دهم.
پاسخ : بیمه شدگانی که دارای ٢٠ سال سابقه پرداخت حق بیمه و ٦٠ سال سن می باشند می توانند درخواست بازنشستگی نمایند که در اینصورت میزان مستمری بصورت کامل و مشروط به اینکه از حداقل دستمزد ماهیانه کمتر نباشد پرداخت می گردد . لذا چنانچه علیرغم احراز شرایط سنی ٦٠ سال، بیمه شده کمتر از ٢٠ سال سابقه داشته باشد می تواند با درخواست بازنشستگی به نسبت سابقه پرداخت حق بیمه از مزایای بازنشستگی برخوردار گردد.

٢- من از سال ٧٣ دفترچه بیمه دارم و تاریخ صدور دفترچه تامین اجتماعی بنده بعنوان بیمه گر اصلی نیز همان سال است اما متاسفاته سوابق بیمه ای فقط از سال ٨٧ وارد بیمه شده و به پیگیری و درخواست بنده ترتیب اثر داده نشده میخواستم بدانم بدون در دست داشتن مدارک چگونه سوابق بیمه ای خود را منتقل کنم؟
پاسخ : دفترچه درمانی نمی تواند بعنوان مبناء کامل اشتغال فرد در کارگاههای مشمول قانون تامین اجتماعی تلقی گردد. چرا که در دهه های گذشته با داشتن یک ماه سابقه پرداخت حق بیمه و در جهت جلوگیری از مراجعات بیمه شده به واحدهای اجرایی تابعه، دفترچه درمانی بیمه شده به مدت طولانی تمدید می گردید. در عین حال بعنوان یکی از مدارک احراز اشتغال بوده و در صورت ارائه سایر مدارک مثبته از جمله استشهاد محل کار، مدارک و مستندات اشتغال و دریافت مزد و حقوق ارائه تامراتب توسط شعبه بررسی گردد.

٣- در خصوص نحوه محاسبه اشتغال ٣١ روز و ثبت بیمه ٣٠ روز در سامانه تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی چگونه اعمال می گردد؟
پاسخ : چنانچه کارکرد همه ماههای سال طبق لیست ٣٠ روز ( و یا کارکرد فروردین لغایت بهمن ٣٠ روز و اسفند ٢٩ روز ) ثبت گردد ، در اینصورت مطابق ضوابط جاری کل کارکرد سالانه حسب مورد ٣٦٥ یا ٣٦٦ روز در نظر گرفته میشود . لازم به ذکر است که کارفرما موظف است کارکرد مربوط به هر ماه را عیناً در لیست مربوطه درج نماید.

٤- واردسوابق بیمه شدگان شدم . کدملی و شماره موبایلم راوارد کردم . اما شناسه برام نیامد......حالا اگر شناسه برام بیاد.درسامانه سوابق نام کاربری و گذروازه می آید . راهنمایی فرمایید؟
پاسخ : با توجه به تغییر مکانیزم و حذف فرآیند اخذ شناسه از مراحل ثبت نام ، شایسته است مجدداً نسبت به ثبت نام اقدام نمایند( با توجه به راهنمای ثبت نام)

٥- با سلام مدتی است دفترچه تامین اجتماعی اینجانب به صورت سه ماهه تمدید می شود. حتی به صورت حضوری هم از کارشناسان بیمه ٢٢ سوال کردم که جوابی نداشتند. لطفاً بررسی فرمایید. (شماره بیمه : ١٠١٣٣٠٥٠)
پاسخ : سیستم دفترچه درمانی طوری طراحی گردیده که در صورت ثبت درخواست بازنشستگی و تا زمان تعیین تکلیف درخواست مذکور ، مدت تامین اعتبار بصورت محدود صورت می پذیرد. بر این اساس و با توجه به اینکه مطابق بررسی های بعمل آمده درخواست بازنشستگی در مورد شما در شعبه ٢٢ تهران ثبت گردیده و تعیین تکلیف نگردیده ، لذا در صورت مختومه شدن درخواست مذکور یا صدور حکم بازنشستگی، تامین اعتبار مطابق روال عادی انجام خواهد شد.

٦- منظور ازنام کاربری درصفحه جدید ورود به سامانه سوابق چیست؟
پاسخ : همانگونه که در صفحه ورود ( Login ) سامانه مشاهده سوابق مشخص است ، منظور از نام کاربری شماره ملی می باشد.

٧- جهت ارائه لیست سوابق بیمه سابقا از طریق اینترنت اقذام می کردم. اکنون بدلیل مشکلات سامانه هیچ شعبه ای پاسخگو نیست. چه باید کرد؟
پاسخ : چنانچه منظور رویت سوابق در سامانه مشاهده سوابق می باشد ، در اینصورت می بایست با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی و با استفاده از راهنمای مربوطه ثبت نام فرمائید.

٨- من چگونه میتوانم و از کدام قسمت سایت میتوانم به سابقه خود اعتراض کنم؟
پاسخ : در حال حاضر امکان اعتراض به سوابق از طریق سایت ، با توجه به اینکه سامانه اعتراض به سوابق در دست بازطراحی و بازنگری می باشد ، موجود نیست و این امکان ( ثبت درخواست اعتراض به سوابق ) در آینده ای نزدیک فراهم گردیده و به منظور دسترسی عموم بیمه شدگان در سایت قرار خواهد گرفت .

٩- در سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه در فرم ثبت نام در سامانه در قسمت شماره سری برای شناسنامه های المثنی فقط عدد یک رقمی وجود دارد و خط کسر و عدد دو رقمی وجود ندارد . ولی این مورد لحاظ نشده است و برای قسمت دوم خط کسر که خالی می ماند پیام خطا می دهد و ثبت نمی شود.
پاسخ : اصلاح مورد ذکر شده در دستور کار می باشد. ضمناً شما می توانید در خصوص شناسنامه های المثنی پس از درج سری (عدد یا حرف ) و به جای سریال از یک عدد دو رقمی فرضی استفاده نمایند.

١٠- برای مشاهده سابقه درسایت ثبت نام کردم اس ام اس تایید برایم آمده ولی نمیتوانم واردشوم .نام کاربری را نمیدانم چیست لطفا راهنمایی کنید؟
پاسخ : همانگونه که در سایت ( صفحه ورود یا Login ) مشخص است نام کاربری همان کد ملی می باشد که با استفاده از آن و گذرواژه تعیین شده ، میتوانید وارد سامانه شوید. ضمنا راهنمای ثبت نام را مطالعه فرمائید.

١١- باتوجه به اعلام بروز شدن مشاهده سوابق هنوز سایت مسدود می باشد لطفا راهنمایی فرمایید
پاسخ : سامانه اینترنتی مشاهده سوابق از آبان ماه سال جاری راه اندازی گردیده و می توانید از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان ( www.tamin.ir ) و با استفاده از گزینه سوابق بیمه شدگان وارد سامانه شده و نسبت به ثبت نام با توجه به راهنمای موجود در سامانه اقدام نمائید.

١٢- درسایت مشاهده سوابق ثبت نام کردم ولی رمزعبورم یادم رفته و کد شناسه هم برایم ارسال نشده هرچقدر بازیابی رمز عبور میزنم پیغام خطا میده باید چکار کنم
پاسخ : با استفاده از راهنمای ثبت نام ، مجدداً ثبت نام نموده و در صورت دریافت پیغام در گام اول ، با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیک ترین شعبه تامین اجتماعی مراجعه فرمائید.

١٣- متأسفانه نمی توانم درسامانه ثبت نام کنم چون برای گذرواژه خطا می دهد درصورتی که من براساس راهنما عمل می کنم وگذرواژه رامخلوطی ازحروف واعداد لاتین می نویسم.
پاسخ : گذرواژه می بایست با یک حرف لاتین شروع و شامل ٨ کاراکتر باشد ( شامل حداقل یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و یک عدد ) باشد

١٤- اگر کسی در دو شرکت شاغل باشد و همزمان از هر دوشرکت محل خدمت برایش بیمه کامل رد شود در زمان حساب کردن سابقه برای بازنشستگی ، این سال با پرداخت دو حق بیمه کامل یک سال حساب می شود و یا دو سال؟
پاسخ : چنانچه شخصی در بیش از یک کارگاه مشمول قانون تامین اجتماعی اشتغال بکار داشته باشد ، مطابق قانون ( ماده ٣٤ قانون تامین اجتماعی ) می بایست حق بیمه مربوطه بطور جداگانه و طبق لیست ماهیانه هر کدام از کارگاهها محاسبه و پرداخت گردد. در اینصورت سوابق لازم برای ارائه تعهدات ( بازنشستگی ، بیکاری و ... ) بصورت تلفیقی از کارکردهای شخص مذکور در کارگاههای مورد نظر محاسبه می گردد ( مجموع سوابق تلفیقی نمی تواند در یک ماه از ٢٩ ، ٣٠ یا ٣١ روز و در یک سال از ٣٦٥ یا ٣٦٦ روز بیشتر باشد.

١٥- چندین بار جهت مشاهده سوابق بیمه ای خودم در سایت ثبت نام کردم و همیشه یک پیامک با عنوان اینکه اطلاعات شما مغایرت دارد با پایگاه داده به شعبه مراجعه کنید ؛ به شعبه هم مراجعه کردم میگن فعلا اصلاح اطلاعات مقدور نیست خواستم ببینم بالاخره تکلیف من در قبال مشاهده ی سوابق بیمه ی خودم چیه ؟؟
پاسخ : چنانچه به صحت اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام اطمینان دارید ، به منظور بررسی موضوع به یکی از شعب سازمان مراجعه فرمائید.

١٦-حدود دو ماه پیش در سامانه جدید مشاهده سوابق ثبت نام کرده ام ولی هنوز پیام تایید و یا شناسه برایم ارسال نشده است.
پاسخ : طبق بررسیهای بعمل آمده، حساب کاربری شما فعال است و میتوانید با گذرواژه ای که تعیین نموده اید وارد سامانه شوید. در صورتیکه گذرواژه را فراموش کرده اید از طریق لینک بازیابی گذرواژه نسبت به بازیابی و تغییر آن اقدام نمائید. در صورت عدم موفقیت به شعبه تامین اجتماعی مراجعه نمائید.

١٧- پدرم حدود ١٠ سال پیش بیمه بوده . پس از ثبت نام ایشان در سامانه رویت سوابق ، پس از گذشت دو هفته از ثبت نام ، سامانه خطا میدهد و نمیتوان سوابق ایشان را بررسی کرد.آیا این خطا ربطی به گذشت سالهای زیاد از بیمه ایشان دارد؟چگونه میتوان سوابق بیمه ایشان را دراورد تا نسبت به بازنشستگی خود اقدام کند؟
پاسخ : به منظور طرح و بررسی موضوع ، به آخرین شعبه بیمه پردازی مراجعه فرمائید.

١٨- نحوه اعتراض به سابقه بیمه چیست ؟
پاسخ : سامانه اعتراض به سوابق در حال طراحی است و تا زمان عملیاتی شدن آن ، میتوانید جهت اعتراض به شعبه بیمه پردازی خود مراجعه فرمائید.

١٩- نحوه تشخیص واعمال سوابق سخت وزیان اور در سامانه سابقه به چه صورت است ضرایب آن به چه صورت است
پاسخ : تشخیص سخت و زیان آور بودن مشاغل بر عهده کمیته های استانی مستقر در ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است که در صورت تایید عناوین شغلی و تطبیق کامل مشاغل ، هرسال از سابقه سخت و زیان آور در زمان بازنشستگی معادل ٥/١ سال محاسبه خواهد شد .

٢٠- من در شهر بابک استان کرمان با شرکت فکور صنعت در مس خاتون آباد مشغول به کارم برای ثبت نام اینترنتی سوابق اقدام وفرم مربوطه به بیمه داده ام برای ورود به سوابق رمزی دادن ولی هرچه مراجعه میکنم پیغام خطا میزنه شماره بیمه در دفترچه ٦٨٨٣٠٣٠٤می باشد لذا خواهشمندام مرا راهنمایی کنید
پاسخ : این اتفاق ممکن است بدلیل اشتباه در ورود رمز یا استفاده از مرورگرهای نسخه قدیمی و ... باشد. علی ایحال حساب کاربری شما فعال بوده و رمز ورود به شماره همراه شما پیامک گردید.


٢١- من نمیتونم واردپرتال شخصی بشم پیام میده که نام کاربری با گذر واژه مطابقط نداردوقتی بازیابی گذرواژ رومیزنم پیام میادبه نزدیک ترین شعب مراجعه کنید لطفاراهنمایی کنید
پاسخ : پیغام مورد اشاره زمانی نمایش داده میشود که حساب کاربری غیرفعال باشد. برای فعالسازی حساب کاربری می بایست با در دست داشتن مدارک هویتی به شعبه تامین اجتماعی مراجعه صورت پذیرد.

٢٢- رمز ورود به سامانه دیدن سوابق بیمه را فراموش کرده ام و نمیتوانم اقدام به ثبت نام مجدد نمایم و همچنین نمیتوانم رمزم را بازیابی نمایم خواهشمندم که راهنمایی کامل فرمایید. همچنین ثبت نام بنده از نظر سازمان تایید شده بود .
پاسخ : در صورتیکه پیامکی مبنی بر فعال شدن حساب کاربری دریافت نموده اید میتوانید از طریق گزینه بازیابی گذرواژه رمزخود را بازیابی نمائید در غیراینصورت میتوانید جهت فعال سازی به هریک از شعب سازمان مراجعه نمائید.

آیا می دانید ؟

 • leaving

  مفهوم ترك كار كارگران چیست؟

  ترک کار عبارت است از فسخ یکجانبه قرارداد کار از طرف کارگر بدون مجوز قانونی. برای محقق شدن ترک کار نیز کارگر می بایست قصد و نیت انجام چنین عمل حقوقی را داشته باشد. بنابر این در صورتی که قصد و نیت فسخ قرارداد وجود نداشته باشد عمل انجام شده یعنی (حضور نیافتن در کارگاه) ترک کار محسوب نمی شود.
 • workers wage

  حق سنوات کارگران چیست؟

  مطابق با ماده 24 قانون کار: درصورت خاتمه قرارداد کار، کار معین یامدت موقت، کارفرما مکلف است به کارگری که مطابق قرارداد، یکسال یا بیشتر، به کار اشتغال داشته است برای هر سال سابقه، اعم از متوالی یا متناوب براساس آخرین حقوق مبلغی معادل یکماه حقوق به عنوان مزایای پایان کار به وی پرداخت نماید
 • mozd

  تعریف مزد چیست؟

  طبق ماده ۳۴ قانون کار ، کلیه پرداخت های قانونی به کارگر به اعتبار قرارداد کار اعم از مزد یا حقوق ،کمک عائله مندی ، هزینه های مسکن ، خواربار ، ایاب و ذهاب ، مزایای غیر نقدی و نظایر اینها حق السعی و طبق ماده ۳۵ قانون کار وجوه نقدی یا غیر نقدی و یا مجموع آنها که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می شود مزد نامیده می شود.

تنظیم انواع قراداد

vekalat
تنظیم و ثبت انواع قرداد های فی ما بین کارگر و کارفرما و اریه خدمات جهت تسویه حساب قانونی کارگر

ثبت شرکت و برند

sabt sherkat
 ارائه کلیه خدمات در زمینه ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت تغییرات و تصمیمات شرکت ، با بهره گیری از کارشناسان متخصص و مجرب

مشاوره تامین اجتماعی

Insurance
ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خدمات بیمه تامین اجتماعی و دیگر بیمه ها  

بیمه بیکاری

بیمه بیکاری
مشاوره در زمینه چگونگی اخذ ، مدت زمان و شرایط  بیمه بیکاری 

مشاغل سخت و زیان آور

مشاغل سخت و زیان آور
مشاوره بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور

صلاحیت شرکت های خدماتی

تایید صلاحیت شرکت های خدماتی
ارائه مشاوره و قبول پرونده های تایید صلاحیت شرکت های خدماتی و تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

حوادث ناشی از کار

حوادث ناشی از کار
ارائه مشاوره و پذیرش پرونده های حوادث ناشی از کار

پرونده های روابط کار

پرونده روابط کار
پیگیری تمامی پرونده های اختلاف فردی بین کارگر و کارفرما در تمامی مراحل هیاتهای تشخیص ، حل اختلاف و دیوان عدالت اداری

تسویه حساب قانونی با کارگر

checkout
مشاوره جهت انجام تسویه حساب قانونی با کارگران 

صفحه نخست

درباره ما

اداره کار

تامین اجتماعی

ثبت شرکت

ایزو

قوانین و مقررات

وبلاگ

پرسش و پاسخ

تماس با ما

تماس با ما

شماره تماس :

32333100 -071

32331009-071

فاکس :

32331009-071

همراه :

09359986434

فرم تماس با ما